No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dështimi i marrëveshjes, miku i Ragnick zbulon arsyen e vërtetë

Dështimi i marrëveshjes, miku i Ragnick zbulon arsyen e vërtetë

Kalimi i Ralf Ragnick te Milani ishte thuajse i sigurt, por në fund gjithçka dështoi. “Faji” është i Piolit që po merr rezultate dhe po bën paraqitje të mira. Gjermani nuk pranoi të riniste revolucionin te Milani, pasi nuk donte të rrezikonte reputacionin e tij.

Një vendim i tillë nuk ishte aspak surprizë për ish-zbuluesin e talenteve te Milani, Massimo Morales. Ai thotë se e dinte se Ragnick do të refuzonte një kalim të tillë. “Unë do të isha pjesë e stafit të Rangnick në Milani. E dija më parë se nuk mund të arrihej një marrëveshje dhe ishte zgjedhja e Ralf të tërhiqej nga ajo lëvizje.

“Ai donte të bënte thjesht rolin e trajnerit”, – tha ai. Duket se gjermani nuk ka dashur të marrë përsipër aq shumë përgjegjësi për rindërtimin e Ragnick, prandaj e ka refuzuar një mundësi të tillë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Recent Comments