No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Vojvoda konfirmon marrëveshjen me Atalantën

Vojvoda konfirmon marrëveshjen me Atalantën

Mërgim Vojvoda mund të bëjë hapin e madh në ditët në vijim.

Mediat italiane raportojnë prej disa ditësh se mbrojtësi i djathtë i Kosovës dhe Standard Liegut të Belgjikës është pranë kalimit tek çerekfinalisti i Ligës së Kampionëve, Atalanta.

Vojvoda ka thyer heshtjen duke folur për herë të parë rreth kalimit te klubi nga Bergamo, ekskluzivisht për gazetën.

“Drejtuesit e klubit kanë ardhur dy tri herë në Belgjikë për mua. Unë kam arritur marrëveshje me ta dhe tani pritet që edhe klubet të arrijnë marrëveshje mes vete”, deklaroi Vojvoda për “GazetaOlle.com”.

Mërgim Vojvoda, një prej futbollistëve më të mirë të Kosovës

Ai tregon edhe ditën finale kur do të vendoset nëse do të bëhet pjesë e Atalantas.

“Të hënën dihet gjithçka, pasi në këtë ditë është takimi final i klubeve”, shtoi 25-vjeçari.

Nëse Atalanta nuk përmbushë kërkesat e Standard Liege, Mërgimi ka edhe opsionet tjera.

“Janë edhe tri klube tjera të interesuara për mua, por deri më tani Atalanta është treguar më konkrete”, theksoi drenicasi.

Vojvoda vitin e kaluar iu bashkua Standardit nga Excel Mouscron.

Me kampionët e shumëfishtë të Belgjikës shkëlqeu duke qenë ndër më të dalluarit në fushë.

Me paraqitjet dhe maksimumin e dhënë në secilën ndeshje të Kosovës, Mërgimi është bërë idhull edhe i Dardanëve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments