No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Sonte Man. United - Sevilla, ja formacionet e mundshme

Sonte Man. United – Sevilla, ja formacionet e mundshme

Sonte në orën 21:00 në Këln të Gjermanisë luhet gjysmëfinalja e para e Europa League. Manchester United dhe Sevilla përballen mes tyre dhe synojnë finalen. “Djajtë e Kuq” e kanë fituar në vitin 2017 për herë të parë dhe të fundit këtë trofe, kurse spanjollët janë rekordmenë.

Pesë herë e ka ngritur Sevilla trofeun e Europa League, madje tre prej tyre radhazi në periudhë 2014-2016. Sonte luftohet për finalen dhe trajneri Solskjaer i United ka menduar t’ia besoje portën Romeros, pas disa gafave të De Gea.

Ai pret shumë nga lojtarë si Pogba, Fernandez dhe talenti Greenwood, ndërkohë që nga krahu tjetër Sevilla do japë gjithçka, duke besuar te cilësitë e lojtarë si Ocampos e Suso, apo tek eksperienca e Banega.

Manchester United-Sevilla, formacionet e mundshme
MANCHESTER UNITED (4-2-3-1):
 Romero; Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Williams; Matic, Pogba; Greenwood, Fernandes, Rashford; Martial
SEVILLA (4-3-3):
 Bounou; Navas, Carlos, Kounde, Reguilon; Fernando, Jordan, Banega; Suso, En-Nesyri, Ocampos

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Koronavirusi “ngujon” Interin, Conte anulon konferencën për shtyp

Pas pesë rasteve të pozitivitetit me Coronavirus tek Interi, që përfshinin Marotta, Ausilio, Antonello, avokati Capellini dhe një anëtar të stafit, trajneri Antonio Conte...

Recent Comments