No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Reali sakrifikon një tjetër yll, Zidane i dyzuar / Lojtari bën rezistencë

Reali sakrifikon një tjetër yll, Zidane i dyzuar / Lojtari bën rezistencë

Real Madridi po kalon një moment shumë të vështirë, pasi nuk ka më siguri ekonomike. Drejtuesit kanë marrë goditje nga sponserat kryesorë si Adidas dhe Fly Emirates që nuk po përmbushin detyrimet e tyre për shkak të COVID-19.

Presidenti Florentino Perez ka nisur rindërtimin e stadiumit që kushton shumë dhe nga krahu tjetër nuk ka qenë i përgatitur për një bllokim të tillë të ardhurash. Emri i radhës që pritet të sakrifikohet nga kampionës pas Achraf Hakimit është Isco.

Ylli pritet të shitet për një shifër prej 40-50 milionë eurosh. Trajneri Zinedine Zidane nuk është shumë i bindur me një lëvizje të tillë, ndërsa në krahun tjetër problem mbetet lojtari. Ai nuk pranon largimin, por pavarësisht kësaj Reali është në pritje të ofertave,

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments