No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Presidenti Zhang vendos veton: Dua Messin tek Interi!

Presidenti Zhang vendos veton: Dua Messin tek Interi!

Ish-drejtori i Interit, Massimiliano Mirabelli, ka folur në lidhje me mundësinë e transferimit të Lionel Messit te skuadra zikaltër. Ai kujton se afrimi i argjentinasit është më shumë se një ëndërr për pronarin e klubit Steven Zhang.

“Kur isha tek Interi, presidenti Zhang foli në lidhje me merkaton dhe tha: ‘Dua Messin’. Ne u detyruam t’i shpjegojmë se nuk ishte e mundur për shkak të Fair Play-t financiar.

“Mund të siguroj se Messi është më shumë se një ëndërr për Interin. Ai ka vetëm 1 vit në kontratë dhe Barca nuk dëshiron që ta humbasë falas verën e ardhshme. Katalanasit do të marrin vendime të forta, por ata nuk do të donin ta humbisnin falas”, – tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments