No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Prandelli: Eliminimi i Juventus-it ishte i merituar

Prandelli: Eliminimi i Juventus-it ishte i merituar

Cesare Prandelli ka bërë një analizë të futbollit italian në një intervistë të dhënë për Il Giornale.

Për Juventus-n: “Në dy sfidat e luajtura kundër Lyon-it, mendoj se nuk e ka merituar të kualifikohet. Nuk e prisja shkarkimin e Sarri-t. Pirlo? Do ta kenë zgjedhur sepse e njohin si person”, ka thënë ish-trajneri i Italisë.

Për Inter-in: “Mund të fitojë Europa League, ka gjetur ekuilibër e Conte-s ndoshta ka ardhur për të motivuar skuadrën dhe klubin”.

Për Milan-in: “Ka bërë mirë që ka konfirmuar Pioli-n, i cili ka pasur ekuilibër”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments