No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Moussa Dembele: Mentaliteti i Lyonit ka ndryshuar

Moussa Dembele: Mentaliteti i Lyonit ka ndryshuar

Moussa Dembele është futur nga stoli dhe ka vendosur ndeshjen e luajtur nga Lyon-i kundër Manchester City-t në çerekfinalet e Champions League dhe duke i dhuruar skuadrës së tij një vend në gjysmëfinale.

Ai është zgjedhur lojtari i ndeshjes dhe ka thënë për RMC Sport:

“Kur je në stol nuk është gjithmonë e lehtë. Kur hyn në fushë kërkon të japësh gjithçka dhe unë e bëra këtë sot”.

“Mentaliteti i skuadrës ka ndryshuar dhe ne jemi një ekip i madh”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments