No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Guardiola: Në Champions duhet të jesh perfekt

Guardiola: Në Champions duhet të jesh perfekt

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, ka folur për BT Sport në fund të ndeshjes kundër Lyon-it, që ka sjellë edhe eliminimin e skuadrës së tij nga Champions League.

“Ndoshta një ditë do të arrijmë ta kalojmë distancën që na ndan nga gjysmëfinalet. Në 20, 25 minutat e para kemi pasur vështirësi për të gjetur hapësira në sulm”, ka thënë spanjolli.

“Pjesa e dytë ishte OK. Mendoj se ishim më mirë, por në këtë kompeticion duhet të jesh perfekt”.

Në lidhje me faullin e mundshëm të pësuar nga Aymeric Laporte në aksionin që solli golin e dytë të Lyon-it:

“Nuk dua të flas për këto gjëra. Duket sikur po ankohem dhe po kërkoj justifikime”.

“Kemi bërë shumë gjëra të mira, por nuk ka mjaftuar. Kemi bërë gabime në zonën e rreptësisë në momente vendimtare”.

Në lidhje me rastin e humbur nga Sterling: “Në këto situata duhet të barazohet për ta çuar ndeshjen në  kohën shtesë, por më pas ne pësuam të tretin dhe ndeshja mbaroi. Kemi krijuar më shumë raste dhe kemi bërë më shumë gjuajtje”.

“Jemi të zhgënjyer. Tani do të shkojmë me pushime. Më pas duhet të ngremë moralin e lojtarëve kur të kthehen përsëri në klub”.

Në lidhje me ecurinë në Champions: “Ndonjëherë duhet ta thyesh këtë barrierë të gjysmëfinaleve. Skuadra e ka merituar në vitet e fundit. Ndoshta do të arrijmë ta bëjmë një ditë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

FBK e nominon Linda Shalën për kryetare të KOK-ut

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) sot më 8 mars e ka zyrtarizuar nominimin e nënkryetares së Bordit të FBK-së, Linda Shala...

Zymberi i Dritës godet Duron: Po mundohet ta shpikë ujin e nxehtë!

Drita ka marrë një tre pikësh të artë nga udhëtimi në Drenas. Gjilanasit triumfuan me rezultat minimal 0-1 falë një goli të shënuar nga Festim...

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Recent Comments