No menu items!
Ballina KRYESORE FC Prishtina udhëton e kompletuar për në Gjibraltar

FC Prishtina udhëton e kompletuar për në Gjibraltar

Prishtina është gati të udhëtojë drejt Gjibraltarit, ku të martën do ta luajë kundër Lincolnit, në ndeshjen para-kualifikuese të Ligës së Evropës. “Bardhekaltrit”, do të jenë të kompletuar, pasi të gjithë lojtarët e ekipit të parë dhe shtabit teknik, kanë rezultuar negativ në testet për koronavirus, që janë bërë të dielën.

Vetëm një futbollist i ri dhe një anëtarë i klubit, kanë dal pozitiv në testin e fundit të kryer në Kosovë.

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, ka thënë për “KOHËN” se lojtarët që ka planifikuar t’i marr me vete, të gjithë kanë rezultat negativ dhe do të jenë të gatshëm për duelin ndaj ekipit nga Gjibraltari.

“Lojtarët e ekipit të parë që kanë qenë në listën time për të udhëtuar, të gjithë kanë rezultuar negativ. Rezultatet i kemi marr të dielën. Një futbollist i ri dhe një anëtarë i stafit kanë dal sërish pozitiv, dhe u uroj shërim sa më të shpejt, kurse pjesa tjera është në rregull. Kjo periudhë e testimit ka qenë e sikletshme për të gjithë, pasi nuk e dinim se kush do të udhëtojë e kush jo. Gjatë këtyre ditëve jemi munduar që të respektojmë të gjitha masat që janë kërkuar dhe këtu duhet përgëzuar të gjithë lojtarët dhe stafin”, tha Dallku.

Prishtina do të përballet me Lincolnin, në ndeshjen që do të zhvillohet të martën nga ora 18:00.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Revolucion te Marseille! Prezantohen trajneri dhe presidenti i ri

Olimpique Marseille po përjeton një revolucion të vërtetë në klub, pasi ka ndryshuar trajner dhe president. Klubi francez ka bërë një komunikatë zyrtare, ku...

Recent Comments