No menu items!
Ballina KRYESORE Del pozitiv në testin për Covid-19, nuk udhëton me Prishtinën drejt Gjibraltarit!

Del pozitiv në testin për Covid-19, nuk udhëton me Prishtinën drejt Gjibraltarit!

Drejtori Sportiv i Prishtinës, Granit Begolli ka marrë dy përgjigje të ndryshme në dy teste që ka bërë sot për koronavuris.

Para ndeshjes së Europa League, ai ka shkruar se në njërin test ka dalë pozitiv ndërsa në testin tjetër negativ.

Ai ka njoftuar se nuk do të udhëtoj me skuadrën në Gjibraltar dhe se është shëndosh e mirë.

Ky është njoftimi i tij:

“Dje gjatë ditës me gjithë stafin e Fc Prishtina jemi testuar për Covid-19, ku rezultova negativ.

Sot për qudi në ritestim rezultova pozitiv dhe më është ndaluar të udhëtoj me ekipin për ndeshjen që kemi në udhëtim në Gjibraltar.

Për siguri sot gjatë ditës kam bërë poashtu edhe një test serologjik dhe kam dal negativ dhe kam krijuar antitrupa”, njoftoi Begolli.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Faqja e UEFA-s ia uron ditëlindjen Arbër Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Faqja zyrtare e UEFA-s në Twitter ia ka uruar ditëlindjen sulmuesit Arbër Zeneli me anë të një video nga het-triku i tij i paharrueshëm...

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Recent Comments