No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zapata, Jimenez dhe Benzema në listën e transferimeve të Andrea Pirlos

Zapata, Jimenez dhe Benzema në listën e transferimeve të Andrea Pirlos

Pas dështimit në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve kundër Lyonit, drejtuesit e Juventusit e shkarkuan Maurizio Sarrin, për t’ia besuar drejtimin e skuadrës legjendës së klubit, Andrea Pirlo. Tani pritet të ketë disa futbollistë që do të vijnë dhe disa tjerë që do të largohen nga klubi bardhezi. Raportet e fundit tregojnë se Pirlo ka kërkuar një qendërmbrojtës të ri.

Por, sipas Football Italia, Duvan Zapata, Raul Jimenez, Karim Benzema, Arkadiusz Milik, Alvaro Morata dhe Donyell Malen janë ndër objektivat e Juventusit në këtë afat kalimtar.

Prej tyre, raportohet se Zapata dhe Raul Jimenez janë kandidatët e preferuar, ndërsa sipas Sportitalia, Cristiano Ronaldo ia ka sugjeruar klubit ish-shokun e tij te Real Madridi, Karim Benzema, për të udhëhequr sulmin për Zonjën e Vjetër në sezonin e ardhshëm. Sidoqoftë, nënshkrimi i Benzemas, i cili është një lojtar thelbësor në ekipin e Zidane, mund të jetë i vështirë dhe i shtrenjtë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments