No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Rummenigge tregon të ardhmen e Perisic

Rummenigge tregon të ardhmen e Perisic

Paraqitja e Ivan Perisic te skuadra e Bayern Munchen ka qenë shumë pozitive gjatë këtij sezoni. Ai u shfaq mjaft mirë dhe në fitoren fenomenale ndaj Barcelonës me rezultatin 8-2. Gjermanët ishin të pavendosur për të ardhmen e tij, por duket se shanset që të mbetet në Gjermani janë shtuar.

Drejtuesi i lartë i klubit, Karl-Heinz Rummenigge, ka folur në lidhje me të ardhmen e lojtarit. “Perisic ka pasur një sezon të mirë dhe ka një ecuri të qëndrueshme. Nuk është spektakolar, por shënon gola dhe jep asiste. Trajneri po bazohet tek ai dhe po e aktivizon.

“Kur u kualifikuam në fazën finale të Champions League pranoi të qëndrojë edhe për më pak para. E ardhmja? Nuk e di, por më pëlqen si lojtar dhe trajneri është i kënaqur me të”, – tha gjermani për Sky Sport.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kreu i FFK-së ngushëllon Dardanët

Prishtinë, 2 mars, 2021 E nderuara familje e Berat Rexhës! Të nderuar drejtues dhe anëtarë të...

Ndryshon orari i ndeshjes Ballkani – Drenica

Ndeshja e javës së 23-të e Superligës ndërmjet Ballkanit dhe Drenicës, do të zhvillohet ditën e premte, më 5 mars, në orën...

Bartomeu para gjykatës, çështja mund të jetë edhe më serioze

Pasi kaloi natën në stacionin e policisë Les Corts, Josep Maria Bartomeu, ish-presidenti i Barcelonës, u transferua këtë të martë në mëngjes...

Schalke 04 shkarkoi trajnerin e radhës, Mustafi udhëhoqi “revoltën”

Schalke 04 në këtë sezon po përjeton periudhë shumë të vështirë. Ata renditen në vendet e fundit dhe në këtë situatë, që...

Recent Comments