No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Rivali kërcënon Inter-in: Jemi gati ta mposhtim gjigantin

Rivali kërcënon Inter-in: Jemi gati ta mposhtim gjigantin

Është gjithçka gati për sfidën mes Inter-it dhe Shakhtar Donetsk.

Dy skuadrat do të përballen të hënën në gjysmëfinalen e Europa League, ndeshje që do të përcaktojë se cila nga dy skuadrat do të luajë në finalen e madhe.

Junior Moraes, sulmues i ukrainasve, ka dashur të lajmërojë zikaltrit në një intervistë të dhënë për Gazzetta dello Sport.

“Nuk është një sekret forca e Inter-it është kryesisht te mbrojtja dhe fiziku i tyre. Por nëse Shakhtar do të jetë mbret, duhet ta mposhtë gjigantin”, ka thënë ai.

“Inter, favorit? Po, e sigurt. Por ne jemi në formë dhe kemi besim. Dhe gjithçka mund të ndodhë në një ndeshje të vetme. Duam të shkruajmë historinë, si Shakhtar-i i UEFA-s në 2009-ën”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dukagjini fiton derbin javës, ja rezultatet e Ligës së Parë

Dukagjini ka triumfuar në derbin e xhiros së 17-të në Ligën e Parë, derisa ka mposhtur në shtëpi skuadrën e Istogut me...

Prishtina vazhdon serinë e fitoreve, Arbëria merr një pikë në Gjilan

Skuadra e Prishtinës e ka vazhduar superformën e saj, duke e shijuar fitoren e shtatë radhazi. Në kuadër të javës së 23-të...

Zidane nuk e do në ekip, Reali vendos çmimin e Gareth Bale!

Gareth Bale dhe Zinedine Zidane kanë një marrëdhënie aspak të mirë dhe diçka të tillë e konfirmojnë së fundmi edhe mediat spanjolle. Këto të...

De Bruyne rrëfen pikën më të ulët në karrierë: Këtë gjë nuk prisja kurrë!

Kevin De Bruyne ka dhënë një rrëfim të gjatë së fundmi në një intervistë për një nga mediat angleze dhe...

Recent Comments