No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Pochettino, trajneri i preferuar për të marrë drejtimin e Barçës

Pochettino, trajneri i preferuar për të marrë drejtimin e Barçës

Barcelona pritet të marrë shumë shpejt vendime për ndryshime në skuadër, derisa goditja e parë pritet të jetë në bankinë. Sipas mediave të afërta me klubin katalanas, Quique Setién do të shkarkohet brenda disa ditësh ose orëve nga posti i trajnerit. Humbja e turpshme 8:2 nga Bayerni në mbrëmjen e kaluar ka bërë rrëmujë në kampin katalanas. Tani Barça dëshiron të nënshkruajë me një trajner të ri sa më shpejt që të jetë e mundur, në mënyrë që aq të fillojë përgatitjen e projektit të ri. Xavi Hernández  është më i dëshiruari, por tani për tani nuk do të vijë, prandaj Mauricio Pochettino bëhet një nga alternativat më të vlefshme dhe me më shumë opsione për klubin nga “Camp Nou”. Edhe në janar flitej që skuadra t’i besohej Pochettinos, por në atë kohë Bordi i Drejtorëve konsideroi se ishte një vendim shumë i rrezikshëm për shkak të së kaluarës së tij në Espanyol dhe për shkak të disa deklaratave ironike kundër Barçës. Pochettino është personi më i pëlqyer dhe do ta kishte edhe miratimin e lojtarëve vendimtar në të tashmen dhe të ardhmen e afërt të Barçës. Klubi katalanas ka mbajtur kontakt me trajnerin argjentinas në muajt e fundit dhe shumë shpejt pritet të finalizohet gjithçka.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments