No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Natë magjike e Lyonit në Portugali, e eliminon Manchester City-n

Natë magjike e Lyonit në Portugali, e eliminon Manchester City-n

Ky edicion i Ligës së Kampionëve ka dhuruar befasi të shumta dhe rezultate krejtësisht të papritura. Serinë e tyre e ka vazhduar skuadra franceze, Lyon, e cila mbrëmjen e sotme ka arritur ta mposhtë favoritin në letër të këtij edicioni, Manchester City, me rezultat 3:1. City ishte skuadra që e administroi lojën, por ishin francezët ata që me mençuri arritën t’i shfrytëzojnë rastet e krijuara. Rezultatin e zhbllokoi Maxwel Comet në minutën e 24-t. City përkundër trysnisë së vazhdueshme nuk arriti t’i barazojë shifrat deri në minutën e 69-të, kur realizoi Kevin De Bruyne. Megjithatë, goli i barazimit nuk i demoralizoi francezët, të cilët arritën që pas vetëm 10 minutash të rikthejnë epërsinë me golin e Moussa Dembeles, teksa i njëjti futbollist në minutën e 87-të vulosi fatet e kualifikimit të Lyonit, me golin e tij të dytë. Tani në gjysmëfinalet e Champions League do të kemi përballje franko-gjermane: Leipzig-PSG dhe Bayern Munchen-Lyon, sfida që do të luhen në datat 18 dhe 19 gusht.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments