No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Juventus do ta shesë Dybala-n, por ka një problem

Juventus do ta shesë Dybala-n, por ka një problem

Paulo Dybala mund të mos jetë më një lojtar i Juventus sezonin e ardhshëm. Lojtari argjentinas kërkohet nga gjysma e Europës dhe klubi bardhezi duket se po mendon ta shesë.

Pas një sezon pozitiv me 17 gola dhe 14 asiste në 46 ndeshje, Dybala mund të largohet nga Torino, jo pa probleme.

Sipas Don Balon, nëse lojtari do të transferohej në Madrid, ku pëlqehet shumë nga Los Blancos, bardhezinjtë mund të marrin në këmbim Isco-n dhe James Rodriguez, shumë të vlerësuar nga trajneri i ri Pirlo.

Nëse interesimi i Manchester City do të bëhej më konkret, atëherë kampionët e Italisë do të merrnin “vetëm” para që do të duhej t’i investonin në merkato në një moment ku është e vështirë të gjeshumë klube gati të lënë të lirë kampionët e tyre.

Një situatë e vështirë për Juventus-in, me argjentinasin që është një hap larg lamtumirës dhe një ekip që duhet ndërtuar për sezonin e ri.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments