No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Jurgen Klopp “pushton” Premier League, fiton çmimin e më të mirit

Jurgen Klopp “pushton” Premier League, fiton çmimin e më të mirit

Jurgen Klopp është zgjedhur trajneri i sezonit 2019-2020 në Premier League. Liverpool fitoi titullin e parë në Angli, pas 30 vitesh “agjërim”, duke e mbyllur kampionatin me 99 pikë, 18 të tilla më shumë se Manchester City.
Skuadra e Klopp mbeti e pamposhtur në 27 ndeshjet e para, duke fituar 26 prej tyre, dhe vendosi një rekord për fitoren e hershme të titulli, shtatë javë para mbarimit të garës.

Gjermani, i cili u zgjodh nga Shoqata e Menaxherëve të Premier League si trajneri më i mirë i sezonit, muajin e kaluar, triumfoi para kandidatëve të tjerë, Frank Lampard, Brendan Rodgers dhe Chris Wilder. “Reds” fituan tre trofe në total gjatë sezonit të tyre të fundit, duke i shtuar palmaresit historik Superkupën e Europës, Botërorin e Klubeve dhe Premier League.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments