No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ironia e fatit, nëse Coutinho fiton Championsin, Barça humbet 5 milionë euro

Ironia e fatit, nëse Coutinho fiton Championsin, Barça humbet 5 milionë euro

Philippe Coutinho ishte një nga protagonistët e fitores së Bayernit kundër Barcelonës. Braziliani është ende në pronësi të ekipit katalan, i cili e huazoi atë te kampionët e Gjermanisë verën e kaluar.

Por kur Barcelona e bleu nga Liverpooli në vitin 2018, në kontratë u përfshi një klauzolë lidhur me Championsin. Siç raporton “Mirror”, në fakt, nëse Coutinho do të fitojë kupën me “veshë të mëdhenj”, në arkat e Liverpoolit duhet të shkojnë 5 milionë euro, sigurisht të hequra nga llogaria e Barçës.

Në klauzolë nuk është specifikuar që Coutinho duhet ta fitojë Championsin vetëm me Barcelonën, kështu që Liverpooli ka të drejtë të kërkojë bonusin sipas kriterit të përcaktuar në kontratë.

Tani braziliani mund ta fitojë me Bayernin dhe Barcelona do të duhet t’i paguajë ato 5 milionë euro në arkat e Liverpoolit. E pabesushme, por kjo është ironia e fatit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments