No menu items!
Ballina KRYESORE Haris Fakiç pritet të marr post drejtues te Ballkani

Haris Fakiç pritet të marr post drejtues te Ballkani

Ka kohë që Haris Fakiç lidhet me një afrim të mundshëm te klubi i Ballkanit. Menaxhri i njohur nga Shkupi mund të emërohet shumë shpejtë drejtor sportiv te klubi ‘portokallinj’.

Ditë më parë Gazeta “Olle” kishte raportuar për një lëvizje nga Korça në drejtim të Suharekës, mirëpo deri më tani ende nuk ka asnjë lëvizje konkrete, teksa vetë Fakiç ka hezituar të flas.

Ka qenë vetë kryetari i klubit, Arsim Kabashi së bashku me trajnerin Ismet Munishi, kanë mbajtur një takim me menaxherin nga Shkupi, teksa lajmi është konfirmuar nga i pari i klubit të Ballkanit, i cili e ka postuar foton në rrjetet sociale.

Siç merr vesh Sheshi, menaxheri i njohur shqiptar ishte vendimtar në afrimin e Bajram Jashanicës te Ballkani dhe rinovimi i Mirlind Dakut me klubin nga Suhareka, megjithëse një gjë e tillë ende nuk është zyrtarizuar.

Klubi së shpejti pritet të zyrtarizojë këtë lëvizje, e cila do të ishte vërtetë e bujshme për suharekasit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kuvendi i Punës i FFK-së më 8 prill

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka mbajtur mbledhjen e radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi. Në këtë takim është vendosur që Kuvendi...

Klopp e Solskjaer njëzëri: Nuk i lëmë futbollistët t’i bashkohen Kombëtareve

Një problem serioz në horizont për trajnerët e Premier League-s. Nga data 22 deri më 31 mars, do të ndërpriten të gjitha...

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Recent Comments