No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Guardiola ndryshon mesfushën, Lyoni me shpresa te Memphis

Guardiola ndryshon mesfushën, Lyoni me shpresa te Memphis

Manchester City do të luajë kundër Lyonit në çerekfinalen e fundit të Champions League. Të dy ekipet kanë publikuar formacionet titullare të ndeshjes. Trajneri Pep Guardiola ka hedhur ka preferuar ta nisë me Rodrigon dhe Gundogan nga minuta e parë.

Mahrez, Bernardo Silva dhe David Silva do të jenë në stol. Gabirel Jesus do të jetë sulmuesi i vetëm i “Qytetarëve”. Garcia luan sërish në mbrojtje përpara Stones duke konfirmuar besimin që trajneri Guardiola ka për lojtarin.

Lyoni synon surprizën e madhe pas eliminimit të Juventusit. Shpresat e mëdha janë te dyshja e sulmit Memphis dhe Toto Ekambi. Portieri Lopes është një tjetër pikë e fortë e francezëve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments