No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dy kandidatët për president të Barcelonës, sulm frontal ndaj Bartomeu

Dy kandidatët për president të Barcelonës, sulm frontal ndaj Bartomeu

Joan Laporta reagoi në Twitter kundër Bartomeu, pas humbjes turpëruese të Barcelonës ndaj Bayernit: “Pas kësaj humbjeje shumë të dhimbshme, deklaratat e presidentit Bartomeu janë, edhe një herë, një shfaqje frikacaku dhe mosbesimi. Pamundësia e tij dhe e ekipit që ka ndërtuar nuk mund të kushtëzojnë të ardhmen e Barçës. Ai nuk mund të marrë më vendime që përcaktojnë të ardhmen e klubit”.

Një kritikë direkte e ish-presidentit të Barcelonës, i cili disa muaj më parë shprehu synimet për të kandiduar përsëri në zgjedhje. Për poshtërimin e katalanasve (8-2) në cerekfinale të Ligës së Kampionëve foli edhe Víctor Font, kandidat për president i Barcelonës:

“Tashmë u bënë shumë vite trishtim dhe turp, por ajo që pamë sonte ka vetëm një emër: poshtërim. Le të mos e zgjasim agoninë, të mos e humbasim kohën e çmuar. Bartomeu jep dorëheqjen, zgjedhjet sa më shpejt që të jetë e mundur dhe së bashku të rindërtojmë klubin dhe të rikthejmë Barçën e madhe”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments