No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Braktis Prishtinën, i bashkohet klubit të Ligës së Parë

Braktis Prishtinën, i bashkohet klubit të Ligës së Parë

Armend Gashi është futbollist i ri i skuadrës së KEK-ut. Ish-futbollisti i deritashëm i Prishtinës ështëprezantuar te klubi i Ligës së Parë, pasi nuk gjeti hapësira tek skuadra bardhekaltër. Gashi vlerësohej si një prej talenteve të futbollit tonë, derisa më parë ishte edhe pjesë e Kombëtares U17.

“Talenti Armend Gashi përforcimi më i ri i skuadrës. I lindur me 29.01.2001 (19 vjeç) ish-lojtar i klubit të madh kosovar FC Prishtina. Armendi luan si sulmues i krahut të majtë dhe të djathtë. Ne si klub i urojm mirëseardhje Armendit dhe i urojmë shumë suksese në vazhdimsi”, njofton klubi nga Obiliqi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Morina i kënaqur me 1 pikë, vlerëson angazhimin e lojtarëve

Formë jo të mirë nuk ka as skuadra e Arbërisë në stinorin pranveror. Dy barazime, dy humbje e një fitore e kanë të udhëhequrit...

Batatina kritik; Prishtinës nuk i ka hije ta zhagisë lojën!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin kundër Prishtinës, por edhe me lojën që kryeqytetasit e aplikuan. Ai ka thënë...

Ramadani: Në fund e shohim nëse do ta fitojmë titullin

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, e ka vlerësuar shumë të vështirë ndeshjen kundër Llapit, pavarësisht fitores 2:0. Ai e sheh garën shumë të fortë për...

“Profa”: Ky barazim na dërgon në luftën për ekzistencë!

Gjilani nuk ka arritur ta gjejë fitoren as në duelin ndaj Arbërisë, ani pse ishte në epërsi deri në minutat e fundit...

Recent Comments