No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Zhegrova do të bëhet i Baselit

Zhegrova do të bëhet i Baselit

Sulmuesi i talentuar i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova, do të jetë sërish pjesë e skuadrës zvicerane, Basel. Ai për një vit e gjysmë luajti te ish-kampionët helvetik në formë huazimi nga skuadra belge, Genk, por tani klubi zviceran do ta blejë kartonin e lojtarit.
Burime të afërta me lojtarin kanë bërë të ditur për portalin tonë se Edoni ishte këmbëngulës për të qëndruar te Baseli, në mënyrë që të zhvillohet edhe më tutje si lojtar, por edhe për faktin se gëzon respekt të madh tek tifozët e këtij klubi.
Megjithatë, deri më tash finalizimi i marrëveshjes është vonuar për shkak të dëmshpërlimit të lartë që ka kërkuar klubi belg për ta lënë të lirë.
Në edicionin e sapo përfunduar Zhegrova shënoi dy gola dhe kontribuoi me tri asistime në 22 paraqitje për Baselin.
Zhegrova ditë më parë ishte në pushime në bregdetin shqiptar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments