No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zbulohet plani 170 milionësh i De Laurentiis

Zbulohet plani 170 milionësh i De Laurentiis

E përditshmja italiane Il Mattino ka zbuluar planet e presidentit të Napoli-t, Aurelio de Laurentiis.

Sipas asaj që shkruan gazeta, numri një i axurrëve duket se i ka kërkuar drejtorit sportiv Giuntoli një “mision të pamundur”. Ose më saktë që të arrijë të arkëtojë të paktën 170 milionë euro nga shitjet.

Një shifër që De Laurentiis mendon se mund të arrihet me shitjen e lojtarëve si Koulibaly dhe Milik, por klubet e interesuara për dy lojtarët duket se nuk kanë ndërmend të bëjnë asnjë çmenduri për të siguruar shërbimet e tyre.

De Laurentiis, në fakt, nuk ka ndërmend të bëjë asnjë ulje për Koulibaly (vlerësohet90 mln euro) as për Milik (45) dhe aq më pak për Allan (40 milionë).

Një mision me të vërtetë i pamundur për Giuntoli-n, por që nëse bëhet i mundur, atëherë do të mund të ndryshonte sezonin e ardhshëm të skuadrës së Gattuso-s.

Duke parë se me paratë që do të vinin nga shitjet, do të mund blihen disa lojtarë cilësorë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

Recent Comments