No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Mourinho e largoi nga ekipi: Më i miri që kam trajnuar!

Mourinho e largoi nga ekipi: Më i miri që kam trajnuar!

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, ka komenduar kalimin e ish-mbrojtësit të tij, Jan Vertonghen te skuadra portugeze e Benficës. “The Special One” ka folur me superlativa për belgun duke përgëzuar dhe klubin portugez për këtë lëvizje.

“Vertonghen do të kthehet në një lojtar fantastik në klubin portugez. Jan është njeriu i duhur në dhomat e zhveshjes, zi është një lider i heshtur. Kam takuar shumë lidera në fushë, por ai është më i miri”, – tha Mourinho.

Tottenhami nuk i ofroi shtatlartit një kontratë të re. Ai ishte pranë kalimit te skuadra e Interit, por në fund trajneri Antonio Conte u tërhoq. Tekniku italian po mendon për fitimin e Europa Leagues dhe paraqitjet e mira të Godin bënë që pista e Vertonghen të shuhej.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Duro: Ishte penallti, rregullat e thonë qartë!

Drita e ka fituar derbin e xhiros së 23-të të Superligës, duke e mposhtur Feronikelin si mysafir 2:1. Golin...

Nuhiu: U përqendruam në kundërsulme dhe në fund u shpërblyem

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, është shprehur i lumtur me fitoren e arritur ndaj Feronikelit. Trajneri nga Maqedonia e...

Dramë në Drenas, Alidema e rikthen Dritën në pozitën e parë

Festim Alidema ka shënuar një supergol në minutën e 5-të të kohës shtesë, duke ia sjellë Dritës një...

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Recent Comments