No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lampard “i fiksuar” pas Declan Rice, West Ham refuzon këmbimin me dy...

Lampard “i fiksuar” pas Declan Rice, West Ham refuzon këmbimin me dy futbollistë

Chelsea është një nga skuadrat më aktive në merkaton e verës, pasi ka arritur të transferojë emra si Timo Werner e Hakeem Ziyech, por ëndrra e vërtetë e trajnerit Franck Lampard është mesfushori i West Hamit, Declan Rice.

Anglezi 21-vjeçar ka fituar një eksperiencë të konsiderueshme në kampionatin anglez dhe prej kohësh luan në nivele të larta, ndërsa Lampard e kërkon me ngulm në skuadër, pasi Rice mund të luajë si në qendër të mesfushës, ashtu edhe në qendër të mbrojtjes.

Për kartonin e 21-vjeçarit West Ham kërkon 80 milionë paundë, ndërsa sipas mediave angleze, së fundi drejtuesit e “Çekiçëve” kanë refuzuar ofertën e Chelseat për të përfshirë në negociata kartonët e sulmuesit Mitchy Batshuayi dhe mesfushorit Ross Barkley.

Asnjëri prej të dy futbollistëve nuk shihet me sy të mirë nga trajnerit i West Ham David Moyes, ndaj drejtuesit e klubit kanë këmbëngulur se do të pranojnë shitjen e Rice vetëm në rast se arkëtojnë 80 milionë euro kesh.

Momentalisht negociatat kanë mbetur pezull, pasi londinezët e Chelseat do të provojnë të shesin disa prej futbollistëve që nuk bëjnë më pjesë në planet e Lampard, me qëllim që të arkëtojnë para mjaftueshëm për të sponsorizuar blerjen e Rice.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Përballje gjigantësh në Ligën e Evropës

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për 1/16 e finales së Ligës së Europës. Shorti ka sjellë...

KOK-u po përgatitet për një Kuvend të zjarrtë

Komiteti Olimpik i Kosovës përkatësisht Bordi Ekzekutiv ka caktuar dje datën e mbajtjes së Kuvendit zgjedhor në institucionin më të lartë të...

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Recent Comments