No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Krizë te Reali:Perez prek sërish rrogat!

Krizë te Reali:Perez prek sërish rrogat!

Kriza ekonomike te Reali është më e thellë seç mendohej. Klubi madrilen fitoi kampionatin, por po përballet me kolaps financiar sipas asaj që shkruan Sport. Madrilenët nuk po arrijnë të përmbushin detyrimet e tyre financiare.

Arsyeja është e thjeshtë, dy sponsorët kryesorë të kampionëve të Spanjës Adidas dhe Fly Emirates nuk po përmbushin detyrimet e tyre kontraktuale. Ata kanë probleme për shkak të COVID-19 dhe në këtë mënyrë e pëson dhe skuadra spanjolle.

Presidenti Florentino Perez ka nisur rindërtimin e stadiumit që ende nuk dihet se kur do të përfundojë, po ashtu nuk dihet se kur do të kthehen tifozët në stadiume. Plani i radhës për madrilenët është të kërkojnë sërish ulje rrogash nga lojtarësh.

Futbollistët hoqën dorë nga 10% e rrogës, por duket se nuk mjafton, pasi presidenti do t’u kërkojë të ulin të ardhurat e tyre dhe me 10%. Shitja e lojtarëve mund të ndihmojë në mbushjen e arkës së kampionëve të Spanjës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo,...

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

Recent Comments