No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Guardiola i kundërpërgjigjet kritikave për mungesë maturie

Guardiola i kundërpërgjigjet kritikave për mungesë maturie

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, ka folur në lidhje me personat që kritikojnë ekipin e tij për mungesë maturie. Tekniku spanjoll shprehet se nuk arrin t’i kuptojë ata persona që ndryshojnë shpejt mendim.

“Është shumë e vështirë për mua të kuptoj kur njerëzit flasin për paraqitjet dhe maturinë e ekipit tonë. Kur mundëm Real Madridin ne jemi një ekip i maturuar, ndërsa kur humbëm për pak ndaj Tottenhamit ne nuk ishim të tillë”, – tha ai.

Pep foli dhe për gjendjen fizike dhe të sulmuesit kryesor Sergio Aguero. “Sergio është ende në Barcelonë. Ai duhet të vijë në Portugali dhe të na bashkohet. Ka nevojë të bëjë ende një test, po punon mirë dhe po bën progres për rikuperimin e tij”, – tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo,...

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

Recent Comments