No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Futbollisti rinovon me një sterlinë në javë për të ndihmuar klubin

Futbollisti rinovon me një sterlinë në javë për të ndihmuar klubin

Covid-19 ka pasur pasoja të rënda në ekonominë e klubeve të futbollit, veçanërisht për klubet e vegjël që të ardhurat e vetme i kanë nga shitja e biletave dhe shitja e lojtarëve.

Shumë klube janë drejt falimentimit, një nga këto është Bradfrod, skuadër e National League, kategoria e pestë angleze.

Për këtë arsye një nga lojtarët e klubit ka vendosur të rinovojë kontratën me shifrën simbolike prej një sterline në javë.

Bëhet fjalë për Adam Nowakowski, 32 vjeç.

“Futbolli më ka dhënë shumë, tani dua t’i kthej diçka mbrapsht”, ka thënë futbollisti, i cili punon edhe si përgjegjës shitjesh për një kompani ushqimesh.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments