No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR E pabesueshme, Bayerni mund Barcelonën me rezultat 8:2!

E pabesueshme, Bayerni mund Barcelonën me rezultat 8:2!

E pabesueshme, por e vërtetë! Bayern Munich – Barcelona 8:2. Ky është rezultati i ndeshjes çerekfinale të Ligës së Kampionëve që u zhvillua mbrëmjen e sotme në Portugali. Bayerni u tregua superior në këtë duel, duke gjunjëzuar Messin me shokë. Katalanasit u shfaqën të padenjë për t’i rezistuar furisë bavareze, e cila që nga fillimi tregoi se kalimi në gjysmëfinale nuk do të jetë detyrë e vështirë. Kësisoj, Bayerni u bë skuadra e parë në histori të Ligës së Kampionëve që shënoi 8 gola në një ndeshje të fazës së eliminimit. Golat për Bayernin i shënuan Thomas Muller (4′, 31′), Ivan Perisic (22′), Serge Gnabry (28′), Joshua Kimich (63′), Robert Lewandowski (82′) dhe Philippe Coutinho (85′ e 89′), derisa golat e ngushëllimit për Barçën i realizuan David Alaba (7′) dhe Luis Suarez (57′).

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në...

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Recent Comments