No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Al-Khelaifi i magjepsur nga “yjet” e skuadrës së tij: Neymar dhe Mbappe,...

Al-Khelaifi i magjepsur nga “yjet” e skuadrës së tij: Neymar dhe Mbappe, përjetë te PSG

Pronari i Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaifi, “në qiellin e shtatë” pas kualifikimit dramatik të skuadrës pariziene në gjysmëfinale të Championsit falë golave të Marquinhos dhe Choupo-Moting. Në fund të ndeshjes ndaj Atalantës, duke folur për mikrofonat e “RMC”, bosi i kampionëve të Francës u shpreh:

“Nuk ishte e lehtë për faktin që kampionatin e mbyllëm herët, por ne dhamë gjithçka që na nevojitej në fushën e lojës. Jam vërtet shumë krenar. Kjo është hera e parë që kemi arritur në gjysmëfinale që nga blerja e klubit në vitin 2011. Tani duhet të mendojmë vetëm për gjysmëfinalen. Jam krenar për lojtarët, stafin, për të gjithë. Është shumë e rëndësishme të ndryshojmë mentalitetin e lojtarëve, por edhe perceptimin e medieve në lidhje me aftësinë e PSG për të shkuar larg”.

Al-Khelaifi u përqendrua më pas te dy “xhevahirët” e skuadrës, të cilë bënë diferencën në fushë, duke u dërguar një sinjal të qartë të gjitha skuadrave, veçanërisht Real Madridit dhe Barcelonës.

“Neymar dhe Kylian janë mes lojtarëve më të mirë në botë, por ishte ekipi që luajti një lojë të shkëlqyeshme, edhe pse Ney ishte me të vërtetë i jashtëzakonshëm. Diçka ka ndryshuar në ekip gjatë muajve të fundit. Kylian dhe Neymar do të qëndrojnë këtu për pjesën tjetër të jetës së tyre futbollistike”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments