No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Linfieldi fiton në tavolinë ndaj Dritës, kaq para do të arkëtojë nga...

Linfieldi fiton në tavolinë ndaj Dritës, kaq para do të arkëtojë nga UEFA

Drita ka konfirmuar zyrtarisht se është njoftuar nga shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA për fatin e ndeshjes ndaj Linfieldit.

Ndeshja në fjalë ishte e vlefshme për rundin preliminar të Ligës së Kampionëve, derisa ishte paraparë të luhej dje në Nyon të Zvicrës, raporton “Zeri.info”.

Megjithatë, pas rasteve pozitive me COVID-19 te klubi gjilanas, autoritetet zvicerane në koordinim me UEFA-n anuluan ndeshjen.

Komisioni i Apelit në UEFA vendosi që ndeshja të anulohet përfundimisht dhe Linfieldit t’i takojë fitorja me rezultat zyrtar, 0:3.

Kështu, Linfieldi do të kualifikohet direkt në rundin e parë eliminator të Ligës së Kampionëve, ku në Poloni do të përballet me Legia Varshavën.

Nga kjo “fitore”, skuadra nga Irlanda e Veriut do të arkëtojë si bonus nga UEFA 250 mijë euro.

Ndryshe, Drita është befasuar nga një vendim i tillë i UEFA-s, derisa thonë se ta dërgojnë këtë çështje në duart e avokatëve.

Drejtori sportiv i Dritës, Valon Zymberi në një prononcim për “Zeri.info” është i bindur në drejtësinë e klubit gjilanas.

Ai ka thënë se tashmë kanë filluar kontaktet me disa avokatë të huaj për t’ua lënë në dorë këtë çështje.

“Jemi të bindur një milion përqind në drejtësi dhe në pafajësinë tonë. Tashmë kemi nisur kontaktet edhe me disa avokatë të huaj”, deklaroi Valon Zymberi.

“Avokatët janë nga Anglia dhe Italia, ata janë optimist se do ta fitojmë këtë çështje”, zbuloi Zymberi për “Zeri.info”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments