No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Zbulohen kundërshtarët e Gjilanit dhe Prishtinës në Ligën e Evropës

Zbulohen kundërshtarët e Gjilanit dhe Prishtinës në Ligën e Evropës

Dy skuadrat tjera kosovare që do ta përfaqësojnë Kosovën në arenën ndërkombëtare, Gjilani dhe Prishtina, i kanë mësuar kundërshtarët e parë në kualifikimet për Ligën e Evropës.  

Skuadra që përfundoi e dyta në Superligë, Gjilani, do të takohet me ekipin e Tre Penne të San Marinos.

Ndërkohë, Prishtina do të përballet me Lincoln Red të Gjibraltarit.

Shorti është mbajtur prej orës 13:00 në ambientet e UEFA-s.

Kujtojmë se parakualifikueset luhen me sistemin vetëm një lojë, më 20 gusht.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments