No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Sonte Juventus-Lyon dhe Man.City - Real M.

Sonte Juventus-Lyon dhe Man.City – Real M.

Sonte rikthehen emocionet e garës elitare të futbollit evropian, Ligës së Kampionëve, me dy ndeshjet që zhvillohen në Torino dhe në Mançester.

Pas pesë muajve pushim, klubet pjesëmarrëse në Ligën e Kampionëve zbresin në fushë, për të ndjekur ëndrrën në kompeticionin kryesor në Evropë.

Sot janë në orar dy ndeshje tejet interesante, me Juventusin dhe Real Madridin që duhet bërë më të mirën për të kaluar tutje.

Juventus në shtëpi pret skuadrën e Lyon, dhe ‘Zonja e Vjetër’ ndeshjen e parë e ka humbur me rezultat 1:0.

Një fitore me dy gola avantazh, i duhet Juventusit për të kaluar tutje.

Në anën tjetër, Real Madrid udhëton në ‘Etihad Stadium’ për t’u takuar me Manchester City, me skuadrën angleze që ka epërsi prej 2:1 nga ndeshja e parë e zhvilluar në ‘Santiago Bernabeu’.

Të dy ndeshjet fillojnë nga ora 21:00.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Batatina për llapjanët që i ka kundër: Ata i kemi që çaji të pihet më shumë!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina përmes një postimi ka thënë se është i lumtur që 99% të llapjanëve e mbështetin.

“Nuk merremi me analista”: Nga Drita i reagojnë ashpër Granit Begollit për deklaratën kundrejt Xhevdet Shabanit

Nuk ka asnjë dyshim të vetëm se Xhevdet Shabani ka qenë futbollisti më i rëndësishëm te Drita e Gjilanit në vitet e...

Muharrem Sahitit komenton postin e ri në Federatën e Futbollit të Kosovës

Kombëtarja e Kosovës në futboll nga muaji mars nis një mision të qartë, atë të kualifikimit në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Recent Comments