No menu items!
Ballina KRYESORE ‘Dardani’ më i ri nga Tropoja: Ja kush më bindi t’i bashkohem...

‘Dardani’ më i ri nga Tropoja: Ja kush më bindi t’i bashkohem Kosovës!

Kombëtarja e Kosovës së shpejti do të ketë në radhët e saj një tjetër supertalent.

Bëhet fjalë për sulmuesin e skuadrës suedeze, Falkenbergs, Edi Sylisufaj, i cili tashmë ka vendosur ta veshë fanellën dardane. 20-vjeçari i lindur në Suedi është duke shkëlqyer në fanellën e Falkenbergs në këtë edicion, ku ka shënuar 5 gola prej se ka nisur elita e futbollit suedez në muajin qershor.

Ai ka vendosur t’i bashkohet Kosovës edhe pse është nga Tropoja dhe përveç Suedisë, do të mund t’i bashkohej edhe Shqipërisë.

Përmes një video-incizimi, Sylisufaj ka konfirmuar që do t’i bashkohet Kosovës, duke treguar edhe arsyejen për këtë zgjedhje.

“Pas takimit me menaxherin e U21, Zgjim Sojeva dhe presidentin e Federatës së Futbollit, Agim Ademi, unë do ta përfaqësoj Kosovën. Shihemi edhe pak. Forca Kosova!”, u shpreh Sylisufaj.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments