No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Vëllaznimi po punon në heshtje për edicionin e ri

Vëllaznimi po punon në heshtje për edicionin e ri

Pandemia ka ngadalësuar procesin e privatizimit të Vëllaznimit, megjithatë në Gjakovë po mundohen që sa më shpejtë ta zgjidhin këtë problem që i mundon prej vitesh.

Në një prononcim për gazetën, menaxheri Besnik Gojani ka folur për situatën aktuale dhe afatin kalimtar të futbollistëve.

“Situata me pandeminë na ka ngadalësuar shumë procesin, megjithatë së bashku me Bujar Gutën jemi duke punuar gjithë kohën me përfaqësuesit e investitorit që ka shprehur interesim dhe me Komunën e Gjakovës, që të finalizojmë marrëveshjen”, deklaroi Gojani për Olle.

“Në të njëjtën kohë, po punojmë edhe në afatin kalimtar, ku do të mundohemi të kthejmë shumicën e lojtarëve vendorë që më herët ishin larguar, duke iu ofruar pagë 12-mujore, sigurim shëndetësor dhe kushte të mira”, shtoi Gojani.

Gazeta kupton se Vëllaznimi do të hulumtojë edhe tregun në Shqipëri e Maqedoni Veriore në kërkim të lojtarëve të përshtatshëm.

Ndryshe, gjakovarët janë pjesë e Grupit A në Ligën e Parë, ku për kundërshtarë ka Lirinë, Istogun, Onixin, Trepcën, Malishevën, Dukagjinin, Drenasin, Vushtrrinë dhe skuadrën A&N.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments