No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Bundesliga synon rikthimin e tifozëve në shtator

Bundesliga synon rikthimin e tifozëve në shtator

Gjermania vazhdon të jetë shumë hapa përpara vendeve të tjera! “Ata e thonë, ata e bëjnë”, pati deklaruar dikur Ibrahimovic… Dhe, mendimi i suedezit është fakt!

Bundesliga tashmë është duke përgatitur rikthimin e tifozëve në stadiumet gjermane dhe dje u pajtuan, në një konferencë me 36 klubet e divizionit të parë dhe të dytë, disa masa që do të jenë thelbësore për të përballuar fazën e re të “hapjes”.

Menaxheri i përgjithshëm i DFL, Christian Seifert, e sqaroi atë në konferencën për shtyp të mbajtur pas takimit: “Prioriteti në Gjermani për momentin nuk është mbushja e stadiumeve, por shëndeti publik. Vendimi për kohën e kthimit të tifozët në stadiume dhe në numrin e lejuar nuk është vendim i DFL. Ne nuk presim apo kërkojmë asgjë, thjesht po përgatitemi”, shpjegoi Seifert, duke theksuar se vendimi përfundimtar mbetet në duart e autoriteteve politike.

DFL, megjithatë, ka vendosur të ndalojë alkoolin (ky kusht mbase dhe nuk do t’i pëlqejë shumicës, pasi janë mësuar me birrat) dhe vendet në këmbë në stadiume deri në fund të sezonit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Revolucion te Marseille! Prezantohen trajneri dhe presidenti i ri

Olimpique Marseille po përjeton një revolucion të vërtetë në klub, pasi ka ndryshuar trajner dhe president. Klubi francez ka bërë një komunikatë zyrtare, ku...

Recent Comments