No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Munishi konfirmon largimin e Baftiut, por thotë se nuk shkon te Rapidi

Munishi konfirmon largimin e Baftiut, por thotë se nuk shkon te Rapidi

Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi, ka thënë se Blend Baftiu do të largohet nga klubi i Ipko Superligës sepse ka shumë oferta nga klube të huaja, derisa e ka mohuar se ai do t’i bashkohet klubit austriak Rapid Wien.

Në javën e fundit është përfolur se për Baftiun ka interesim të madh nga klube të ndryshme evropiane, përfshirë gjigantët e Turqisë, Galatasaray dhe Besiktas, si dhe më së fundmi Rapid Wien.

Por trajneri i tij te Ballkani, Munishi e ka mohuar se 22-vjeçari do t’i bashkohet klubit austriak.

Në një reagim në Facebook, Munishi e konfirmoi largimin e mesfushorit sulmues duke i uruar fat në hapin e radhës në karrierë.

“Nuk shkon në Rapid. Shkon dikun tjetër, unë e di nuk flas por pak ka rendësi , kryesorja ka shumë oferta dhe i i ka njerzit shumë te sukseshem që e përfaqësojnë, Shkumbin Qorrmemeti dhe Haris Fakic”, shkroi Munishi.

Ai shtoi: “Blendi Baftiu e njihni si futbollist fantastik si djaloshi i Artë i Ballkanit , te cilin nuk do ta shihni të luajë ne Superlig më, por besoj se ka qen e mjaftueshme atë qa keni parë. Por une do ta mbajë në mend si lojtarin me karakterin me fisnik që kam pas ne karierën time si trener .Te du fort ti e dinë Blendi. Rrugë të mbarë Loqkaman”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Revolucion te Marseille! Prezantohen trajneri dhe presidenti i ri

Olimpique Marseille po përjeton një revolucion të vërtetë në klub, pasi ka ndryshuar trajner dhe president. Klubi francez ka bërë një komunikatë zyrtare, ku...

Recent Comments