No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Kastrati ia jep lamtumirën Lokomotivës

Kastrati ia jep lamtumirën Lokomotivës

Lirim Kastrati ia ka dhënë lamtumirën klubit elitar kroat, Lokomotiva Zagreb, teksa në ditët e ardhshme do t’i bashkohet gjigantit kroat Dinamo Zagreb.

Kastrati në profilet e tij në rrjetet sociale ka publikuar letrën lamtumirëse drejtuar bashkëlojtarëve të tij te Lokomotiva, në gjuhën kroate dhe në atë shqipe.

“Nuk është kurrë e lehtë të largohesh nga një familje, të largohesh nga shtëpia. Ato vite Lokomotiva ishte familja ime, shtëpia ime e dytë. Faleminderit secilit prej jush që më ndihmuat në udhëtimin tim, nuk do t ‘ ju harroj kurrë dhe do të jem gjithmonë i lumtur të kthehem në Kajzericë.

Tani është koha për sfida të reja, përleshje të reja dhe fitore të reja.
Po largohem krenar për gjithçka që arritëm së bashku dhe ju uroj suksese në sezonin e ri!
Gjithmonë aty për ty! Lirimi yt”, ka shkruar Lirim Kastrati.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments