No menu items!
Ballina KRYESORE Feronikeli prezanton ish-portierin e Kukësit

Feronikeli prezanton ish-portierin e Kukësit

Pak pas mesditës së kësaj të marteje, Kukësi njoftoi mbylljen e bashkëpunimit me portierin Ilir Avdyli, ndërsa në mbrëmje, futbollisti i lindur në Prishtinë prezantohet të Feronikeli. 30-vjeçari mbyll etapën e dytë në Superiore, ku pas përvojës me Kamzën, tentoi të spikaste te nënkampionet e Shqipërisë, por pa mundur të mposhtte konkurrencën e Dashamir Xhikës.

Më poshtë, njoftimi i Feronikelit:

“Gjatë ditës së martë, një tjetër futbollist i është bashkuar FC Feronikelit për të ndihmuar skuadrën drejt objektivave për sezonin 2020/21. Bëhet fjalë për portierin, Ilir Avdyli, i cili është dakorduar me klubin për të vazhduar karrierën e tij në ngjyrat gjelbërt e bardhë.

Avdyli ishte pjesë e skuadrës së Kukësit nga Shqipëria dhe më parë kishte mbrojtur ngjyrat e KF Tiranës, KF Kamzës e po ashtu edhe Shkëndijës së Tetovës në Maqedoninë e Veriut. Kujtojmë se Avdyli ka qenë pjesë e Kombëtarës së Kosovës.

Ilir Avdyli është i lindur më 20 maj 1990, në Prishtinë, dhe është i gjatë 1.89 cm. Ai do të i bashkohet klubit në stërvitje më 10 gusht.”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kreu i FFK-së ngushëllon Dardanët

Prishtinë, 2 mars, 2021 E nderuara familje e Berat Rexhës! Të nderuar drejtues dhe anëtarë të...

Ndryshon orari i ndeshjes Ballkani – Drenica

Ndeshja e javës së 23-të e Superligës ndërmjet Ballkanit dhe Drenicës, do të zhvillohet ditën e premte, më 5 mars, në orën...

Bartomeu para gjykatës, çështja mund të jetë edhe më serioze

Pasi kaloi natën në stacionin e policisë Les Corts, Josep Maria Bartomeu, ish-presidenti i Barcelonës, u transferua këtë të martë në mëngjes...

Schalke 04 shkarkoi trajnerin e radhës, Mustafi udhëhoqi “revoltën”

Schalke 04 në këtë sezon po përjeton periudhë shumë të vështirë. Ata renditen në vendet e fundit dhe në këtë situatë, që...

Recent Comments