No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Depay: Me rregullat e reja s’ka favoritë; Nuk ia kemi frikën Juventusit

Depay: Me rregullat e reja s’ka favoritë; Nuk ia kemi frikën Juventusit

Juventusi publikoi listën e lojtarëve të thirrur për rifillimin e Champions-it, ndërsa Lyon e fillon nga avantazhi i ndeshjes së pare të 1/8 finale. Memphis Depay flet për sfidën e madhe kundër bardhezinjve. Në mikrofonat e UEFA-s, sulmuesi holandez përpiqet të motivojë skuadrën e tij, duke theksuar vlerat e Lyon-it:

“Në ndeshjen e parë ne fituam 1-0. Pashë një frymë të shkëlqyer te shokët e mi të skuadrës dhe kjo më bëri shumë të lumtur. Juventusi nuk luajti mirë, por tani, pas disa muajsh, situata është krejtësisht ndryshe. Bardhezinjtë kanë shumë më tepër ndeshje në këmbë se ne. Shumë aspekte do të jenë krejtësisht të ndryshme nga normalja. Unë jam i gatshëm për të luajtur dhe sfiduar Juven”.

Depay tashmë e ka gjetur rrugën e golit në ndeshjet e fundit, ndërsa Lyon dëshiron të vazhdojë të mahnisë edhe në Europë: “Me këto rregulla të reja nuk ka favoritë. Juventusi ka lojtarë me përvojë të madhe. Ne kemi shumë të rinj, pa përvojë në Champions. Sidoqoftë, kemi një skuadër ambicioze. Nuk kemi frikë nga Juventusi”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments