No menu items!
Ballina KRYESORE Tovërlani e vazhdon kontratën me Feronikelin

Tovërlani e vazhdon kontratën me Feronikelin

Afrim Tovërlani e ka vazhduar kontratën në stolin e Feronikelit për të paktën edhe një vit tjetër, njofton klubi nga Drenasi.

Tovërlani u emërua trajner i Niklit në fillim të marsit, duke e zëvendësuar Agim Sopin e shkarkuar dhe kishte kontratë vetëm deri në përfundim të këtij sezoni.

Feronikeli e mbylli sezonin në pozitën e pestë në Ipko Superligë me 47 pikë nga 33 ndeshje.

Por klubi nga Drenasi ka vendosur t’ia vazhdojë atij kontratën për një sezon të plotë të paktën.

Tovërlani, i cili është ndër trajnerët më të trofeshëm në vend, tha se besimi që ia ka ofruar klubi e ka vazhduar kontratën.

“Arsyet pse e vazhdova kontratën janë të shumta por më e rëndësishmja është serioziteti dhe besimi të cilin ma kanë ofruar Kryetari dhe zyrtaret e klubit”, tha Tovërlani për uebsajtin e klubit.

“Pastaj kushtet e punës dhe mobilizimi për të krijuar një skuadre pretendonte për titull, kuptohet qe ndihem mirë dhe me angazhimin e të gjithave do të jemi aty ku dëshirojmë ne, tifozët e Niklit dhe gjithë qytetarët e Drenasit të cilit viteve të fundit janë mësuar më titujt e kupa, përfundoj Toverlani”, shtoi ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kreu i FFK-së ngushëllon Dardanët

Prishtinë, 2 mars, 2021 E nderuara familje e Berat Rexhës! Të nderuar drejtues dhe anëtarë të...

Ndryshon orari i ndeshjes Ballkani – Drenica

Ndeshja e javës së 23-të e Superligës ndërmjet Ballkanit dhe Drenicës, do të zhvillohet ditën e premte, më 5 mars, në orën...

Bartomeu para gjykatës, çështja mund të jetë edhe më serioze

Pasi kaloi natën në stacionin e policisë Les Corts, Josep Maria Bartomeu, ish-presidenti i Barcelonës, u transferua këtë të martë në mëngjes...

Schalke 04 shkarkoi trajnerin e radhës, Mustafi udhëhoqi “revoltën”

Schalke 04 në këtë sezon po përjeton periudhë shumë të vështirë. Ata renditen në vendet e fundit dhe në këtë situatë, që...

Recent Comments