No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prokurori: Në Kosovë ka ndeshje të kurdisura!

Prokurori: Në Kosovë ka ndeshje të kurdisura!

Përgjegjësit për të luftuar parregullsitë në sportin kosovar pranojnë se në futbollin e Kosovës ka ndeshje të kurdisura. Këtë në fakt e thonë të gjithë. Por sfidë mbetet vërtetimi i kurdisjeve.

Kryetari i Këshillit Kombëtar për Parandalimin e Dhunës në Sport, prokurori Besim Kelmendi, në intervistën dhënë KOHËS ka pranuar se ka ndeshje të kurdisura. Kelmendi ka treguar se për ndeshjen e vitit të kaluar Trepça – Fushë Kosova, Prokuroria Themelore e Mitrovicës ka ngritur një aktakuzë, derisa së paku edhe për katër ndeshje të tjera kanë nisur hetime me dyshimin për kurdisje të rezultateve. Kelmendi ka thënë se hetime janë duke u zhvilluar edhe ndaj arbitrave të futbollit.

I pari i Këshillit për Parandalimin e Dhunës në Sport pranon se në Kosovë është goxha e vështirë të zbulohet një kurdisje, meqë, sipas tij, shumë persona hezitojnë ose nuk u qëndrojnë pas deklarimeve publike kur paraqiten para prokurorit.

“ Të gjitha rastet i kemi hapur thuajse vetë, sepse askush nuk e ka paraqitur rastin zyrtarisht në Prokurori”, ka thënë Kelmendi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kreu i FFK-së ngushëllon Dardanët

Prishtinë, 2 mars, 2021 E nderuara familje e Berat Rexhës! Të nderuar drejtues dhe anëtarë të...

Ndryshon orari i ndeshjes Ballkani – Drenica

Ndeshja e javës së 23-të e Superligës ndërmjet Ballkanit dhe Drenicës, do të zhvillohet ditën e premte, më 5 mars, në orën...

Bartomeu para gjykatës, çështja mund të jetë edhe më serioze

Pasi kaloi natën në stacionin e policisë Les Corts, Josep Maria Bartomeu, ish-presidenti i Barcelonës, u transferua këtë të martë në mëngjes...

Schalke 04 shkarkoi trajnerin e radhës, Mustafi udhëhoqi “revoltën”

Schalke 04 në këtë sezon po përjeton periudhë shumë të vështirë. Ata renditen në vendet e fundit dhe në këtë situatë, që...

Recent Comments