No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ndërron jetë ish-futbollisti ferizajas, kreu i FFK-së shpreh ngushëllime

Ndërron jetë ish-futbollisti ferizajas, kreu i FFK-së shpreh ngushëllime

Ka ndërruar jetë në moshën 63-vjeçare ish futbollisti ferizajas, Liman Raçi.

Ai ka qenë pjesë e skuadrës së futbollit Borci (sot KF Ferizaj) siç quhej atëkohë.

Vdekja e tij ka tronditur opinionin sportiv ferizajas e më gjerë.

Në 8 ditët e fundit, pesë sportistë kanë vdekur, ish futbollistët Maksut Maksuti, Qamil Luli, Liman Raçi dhe ish hendbollisti Afrim Qorrolli dhe ish kryetari i klubit të basketbollit Prishtina, Veton Kajtazi.

Për vdekjen e Liman Raçit telegram ngushëllimi familjes i ka dërguar edhe presidenti i FFK-së, Agim Ademi:

Telegrami:
Prishtinë, 2 gusht, 2020

E nderuara Familje Raçi!

Me pikëllim të thellë e morëm lajmin që në moshën 63-vjeçare ka ndërruar jetë ish-futbollisti ferizaj, Liman Raçi, ndaj ju lutem më lejoni, që në emrin tim, KE, klubeve, futbollistëve, gjyqtarëve dhe tërë komunitetit të futbollit, të ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta dhe të thella.

Liman Raçi e dha kontributin e tij të çmuar në futbollin ferizajas në vitet e 80-ta, kur sporti në këtë qytet ishte në kulmin zhvillimit dhe progresit.

Në komunitetin sportiv ai njihej si njeri i urtë dhe i afërt me të gjithë, andaj si i tillë edhe do të kujtohej përherë.

I qoftë i lehtë dheu i Kosovës!

Me respekt
Agim Ademi, president i FFK-së

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Revolucion te Marseille! Prezantohen trajneri dhe presidenti i ri

Olimpique Marseille po përjeton një revolucion të vërtetë në klub, pasi ka ndryshuar trajner dhe president. Klubi francez ka bërë një komunikatë zyrtare, ku...

Recent Comments