No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Lebron James nuk i mjafton Lakersave

Lebron James nuk i mjafton Lakersave

U zhvilluan 5 ndeshjet e radhës në NBA, ku spikati përplasja mes kampionëve në fuqi të Toronto Raptors dhe skuadrës më të mirë në Perëndim, Los Angeles Lakers, e fituar nga kanadezët 107-92, falë një rezultati të pjesshëm 35-22 në periodën e fundit. Paraqitje super e Kyle Lowry, që realizoi “double double”, 33 pikë dhe 14 “rebound”, ndërsa për Lakers nuk mjatuan 20 pikët dhe 10 rikuperimet e LeBron James.

Vjen humbja e dytë radhazi për New Orleans Pelicans, që u gjunjëzuan 126-103 përballë Los Angeles Clippers në një sfidë që praktikisht u mbyll që në pjesën e parë (77-45). Protagonistët e përballjes ishin Paul George me 28 pikë dhe Kawhi Leonard me 24.

Oklahoma City Thunder fitoi 110-94 ndaj Utah Jazz, me skuadrën e Billy Donovan që qëndroi gjithë kohën në kryesim, madje me plot 22 pikë diferencë në intervalin mes pjesëve. Gilgeous Alexander rezultoi më i mirë me 19 pikë, i ndjekur nga Chris Paul e Steven Adams respektivisht me 18 dhe 16 pikë.

I papërmbajtshëm T.J Warren, që shënoi rekordin e karrierës në fitoren 127-121 të Indiana Pacers ndaj Philadelphia 76ers. Plot 53 pikë realizoi “ylli” i Pacers, ndërsa në radhët e Sixers nuk mjaftoi paraqitja e jashtëzakonshme e Joel Embiid, autor i 41 pikëve dhe 21 rikuperimeve.

Bindin Miami Heat, që mposhtën pa shumë vështirësi 125-105 Denver Nuggets. Ndeshje që u zgjidh në periodën e tretë (38-22) nga skuadra nga Florida. Nga 22 pikë realizuan Jimmy Butler dhe Bam Adebayo, ndëra Denveri pagoi mungesat e Murray, Harris e Barton, përtej lojës së mirë të Nikola Jokic (19 pikë, 7 rikuperime dhe 6 asiste).

Rezultatet:

Denver Nuggets – Miami Heat 105-125

Oklahoma City Thunder – Utah Jazz 110-94

Los Angeles Clippers – New Orleans Pelicans 126-103

Indiana Pacers – Philadelphia 76ers 127-121

Toronto Raptors – Los Angeles Lakers 107-92

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Koronavirusi “ngujon” Interin, Conte anulon konferencën për shtyp

Pas pesë rasteve të pozitivitetit me Coronavirus tek Interi, që përfshinin Marotta, Ausilio, Antonello, avokati Capellini dhe një anëtar të stafit, trajneri Antonio Conte...

LeBron i kundërpërgjigjet ashpër suedezit të Milanit, “hap zjarr” ndaj Ibrës

LeBron James ka kundërshtuar pretendimin e Zlatan Ibrahimovic se sportistë si ai duhet ta mbajnë larg politikën. Sulmuesi i Milanit e thumboi ikonën e...

Recent Comments