No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Valon Berisha: Barça skuadra ime e preferuar, më tërheq Premier League

Valon Berisha: Barça skuadra ime e preferuar, më tërheq Premier League

Valon Berisha është njëri prej futbollistëve më cilësor që aktivizohet te Kombëtarja e Kosovës.

Në një intervistë në emisionin “Vera në RTK”, Berisha në mes të tjerash ka treguar një moment të tmerrshëm në karrierën e tij.

“E kam pasur një moment, isha 20-vjeçar në Norvegji, nisa të ushtroj në Elfsborg. Pësova lëndim, lëndova ligamentet kruciale, në atë moment, më shkoi mendja se përfundoi futbolli”, u shpreh Berisha.

Ndërkaq, duke folur për atdheun, ai ka thënë se emocionohet sa herë vjen në Kosovë. “Kur flas për Kosovën, flas me shumë zemër, kam qenë kudo në botë, por si Kosova nuk ka. Mezi pres të vijnë pushimet e të jem në Kosovë”, theksoi Berisha.

Ai tutje ka zbuluar edhe talentin e tij për muzikë, profesion të cilin do ta bënte në rast se nuk do të ishte futbollist.

“Nëse nuk do të isha futbollist, do të merresha me muzikë. Kur jemi me Kombëtaten, nganjëherë këndoj unë”, ka thënë Valon Berisha, i cili gjatë kësaj vere u transferua në skuadrën franceze, Reims, aty ku luan edhe Arbër Zeneli.

Valoni ka treguar skuadrën e preferuar dhe kampionatin, i cili e tërheq më së shumti.

“Skuadra që preferoj është Barcelona, por liga që më tërheq më së shumti është Premier League”, ka nënvizuar Berisha.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Recent Comments