No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Situata alarmante në Katalonjë, UEFA me plan të ri për Barcelona-Napoli

Situata alarmante në Katalonjë, UEFA me plan të ri për Barcelona-Napoli

Ndeshja e kthimit mes Barcelonës dhe Napolit mund të mos zhvillohet në “Camp Nou”. Kjo për shkak të situatës së Coronavirusit, që tashmë është kthyer në alarmante në Katalonjë. UEFA ka kërkuar nga Departamenti i Shëndetit në Katalonjë prova se kjo ndeshje mund të zhvillohet atje, me të gjithë masat e nevojshme shëndetësore.

Sipas raportimit të “O Jogo”, Porto dhe Guimares kanë vendosur në dispozicion stadiumet e tyre për ndeshjet e mbetura të Champions League, por kanë qenë katalanasit ato që kanë kërkuar që kjo ndeshje të luhet në Barcelonë, pasi ndihen më të sigurt në shtëpinë e tyre.

Ndeshja është planifikuar për t’u zhvilluar në 8 gusht dhe mbetet të vendoset destinacioni final për të. Pritet një takim nga zyrtarët e UEFA-s me përfaqësues të Departamenit të Shëndetit të Katalonjës dhe përgjigja përfundimtare do të merret këtë fundjavë. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

Recent Comments