No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Quaresma lojtar i lirë, nuk rinovon me Kasimpasa!

Quaresma lojtar i lirë, nuk rinovon me Kasimpasa!

Ricardo Quaresma mbetet pa skuadër. Ish-lojtari i Barcelonës, Interit dhe Portos i cili shumë shpejt do të mbushë 37-vjeç është larguar nga Kasimpasa, skuadër me të cilën ishte bashkuar në fillim të këtij sezoni pas 4 viteve të kaluara te Besiktas. Ka qenë vetë klubi nga Stambolli që ka bërë të ditur se Quaresma nuk do të rinovojë kontratën me Kasimpasa që i përfundoi vetëm pak ditë më parë kur në Turqi u mbyll zyrtarisht edicioni futbollistik 2019-2020. Me Kasimpasa në këtë sezon të Superligës turke, Quaresma u aktivizua në 26 takime duke shënuar dhe 4 gola.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kreu i FFK-së ngushëllon Dardanët

Prishtinë, 2 mars, 2021 E nderuara familje e Berat Rexhës! Të nderuar drejtues dhe anëtarë të...

Ndryshon orari i ndeshjes Ballkani – Drenica

Ndeshja e javës së 23-të e Superligës ndërmjet Ballkanit dhe Drenicës, do të zhvillohet ditën e premte, më 5 mars, në orën...

Bartomeu para gjykatës, çështja mund të jetë edhe më serioze

Pasi kaloi natën në stacionin e policisë Les Corts, Josep Maria Bartomeu, ish-presidenti i Barcelonës, u transferua këtë të martë në mëngjes...

Schalke 04 shkarkoi trajnerin e radhës, Mustafi udhëhoqi “revoltën”

Schalke 04 në këtë sezon po përjeton periudhë shumë të vështirë. Ata renditen në vendet e fundit dhe në këtë situatë, që...

Recent Comments