No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR City fiton konkurencën për yllin e Valencias Ferran Torres!

City fiton konkurencën për yllin e Valencias Ferran Torres!

Ferran Torres mund të quhet një lojtar i Manchester City-t. Citizens kanë arritur të mposhtin konkurrencën e Juventusit dhe Borussias së Dortmundit duke siguruar kështu kartonin e yllit të Valencias. Me dhënien e “ok” nga KAS për zhvillimin e merkatos, klubi anglez përshpejtoi tratativat me spanjollët duke e mbyllur menjëherë marrëveshjen për 25 milionë euro plus 12 milionë Euro bonuse, të cilat do të kalojnë në arkat e klubit nga “Mestalla”. 20-vjeçari kishte edhe një vit kontratë me Valencian, por kishte lajmëruar klubin se nuk donte të rinovonte. Ferran Torres transferohet në Etihad Stadium me kërkesën direkte të trajnerit Guardiola, lojtari do të firmosë për 5 vjet.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Faqja e UEFA-s ia uron ditëlindjen Arbër Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Faqja zyrtare e UEFA-s në Twitter ia ka uruar ditëlindjen sulmuesit Arbër Zeneli me anë të një video nga het-triku i tij i paharrueshëm...

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Recent Comments