No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Calhanoglu i premton besnikëri Milanit

Calhanoglu i premton besnikëri Milanit

Mesfushori i Milanit, Hakan Calhanoglu, po kalon sezonin e tij më të mirë që kur është transferuar tek kuqezinjtë. Madje që nga rifillimi i Seria A, forma e turkut ka qenë e jashtëzakonshme. Ai numëron një gol ose një asist në pesë ndeshjet e fundit, diçka e tillë që mungonte te Milani që nga koha e Kakas në 2008.

Calhanoglu është kthyer në një lider për formacionin e Piolit dhe tashmë konsiderohet si një pjesë shumë e rëndësishme e projektit të së ardhmes nga drejtuesit. Drejtori sportiv, Paolo Maldini, ka kërkuar një takim me agjentin e lojtarit për të diskutuar rinovimin e kontratës.

Kontrata e tij aktuale përfundon në verën e ardhshme, ku pritet të ketë një rritje page nga 2.5 milionë që Hakan përfiton. Gjithashtu pritet të ketë dhe një klauzolë largimi, ashtu siç klubi ka vendosur për Ismail Bennacerin. Në këtë sezon 26-vjeçari është aktivizuar në 34 takime të Seria A, ku ka shënuar 9 gola dhe ka dhuruar 9 asiste për shokët e skuadrës. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments